Park Brochowski

Krótka historia

Pierwsze wzmianki o parku pojawiły się w drugiej połowie XVIII wieku. Po wojnie terenem władała Armia Czerwona, a później PKP. Przez mieszkańców Brochowa miejsce to nazywane było majątkiem lub kolejowym PGR. Niektórzy starsi mieszkańcy określają je tak do dzisiaj. Warto wspomnieć, że to najstarszy park we Wrocławiu. Od 2009 roku podlega rewitalizacji. Od 2013 roku działa tam Hotel Brochów.

Założyciel: Esther Eleonore Auguste Fisher
Administrator: Zarząd Zieleni Miejskiej we Wrocławiu
Powierzchnia: 8 ha

Szata roślinna

Około 200 gatunków drzew i krzewów, w tym 18 drzew zakwalifikowanych jako pomniki przyrody. Całość utrzymana w stylu barokowym (żywopłoty, ścieżki, kasetony kwietne). Wśród nasadzeń znajdują się buki srebrne, sosny, klony, graby, różaneczniki oraz drzewa owocowe. Świetnie zachowała się aleja lipowa z 2 kasztanowcami białymi, 4 grabami pospolitymi, 2 lipami Maksimowicza, bukiem pospolitym o obwodzie 3,86 m., 2 wiązami szypułkowymi, klonem jaworem,  klonem pospolitym, lipą drobnolistną, 2 jesionami wyniosłymi, lipą szerokolistną, cisem pospolitym (przed nieistniejącym pałacem) oraz dębem szypułkowym o obwodzie 3,68 m. (przed zakładem kowalskim, już poza granicami parku).

Ciekawe atrakcje

  • Labirynt grabowy,
  • Staw zasiedlony przez kaczki krzyżówki,
  • pomniki przyrody,
  • miejsce rekreacyjne dla dorosłych (rowerki, twistery, stepery),

Galeria zdjęć

Kontakt

Co możemy zrobić dla Ciebie?

Jeśli myślisz o ogrodzie, ale potrzebujesz wsparcia, Wrocławskie Ogrody zawsze służą radą, projektem jak również kompleksowym wykonaniem. Jesteśmy właśnie po to, aby Ci pomóc. Zadzwoń lub napisz.